Wczasy na Santorini

Malownicza wysepka Santorini, położona w niewielkim archipelagu Cykladów, na Morzu Egejskim to jeden z najchętniej wybieranych greckich kierunków na wczasy. Śnieżnobiała zabudowa kontrastująca z błękitem morza i czarnymi zboczami wulkanicznymi zapiera dech w piersiach. Zabytkowe miasteczka, bogata grecka kultura oraz historia wyspy pozwolą przeżyć pełen wrażeń urlop.

Wypoczynek i zwiedzanie Santorini – atrakcje turystyczne dla aktywnych

Bajkowa Santorini przyciąga rzesze turystów głównie w okresie od maja do września, gdy pogoda na zażywanie słonecznych kąpieli jest idealna. Osoby aktywne, preferujące zwiedzanie lokalnych atrakcji za doskonały czas na podróż na Santorini mogą zaś uznać nieco chłodniejszy kwiecień, maj, bądź też październik lub listopad.

Santorini powstała na skutek wybuchu wulkanu, który nastąpił w 1600 r. p.n.e., co ukształtowało magiczny krajobraz wyspy. Urwiste skały oraz czarne i czerwone plaże, położone przy lazurowej wodzie tworzą niezapomnianą aurę. Do najpiękniejszych plaż zalicza się m.in.: długą Perissę o czarnym piasku; czerwoną i piaszczystą Paralię Kokkini; żwirowo-kamienistą Monolithos, za którą znajdują się oryginalne formacje skalne oraz Białą Plażę, zlokalizowaną nieopodal Pralia Kokkini.

Rajska wysepka stanowi perłę Morza Egejskiego, a według wierzeń jest ona częścią mitycznej Atlantydy. Santorini słynie m.in. z produkcji wysokich jakościowo słodkich win, które wytwarzane są z niskopiennych winorośli. Zakupić je można jedynie na wyspie, gdyż trunek nie jest wysyłany na eksport. Dorośli turyści mogą wziąć udział w specjalnych degustacjach organizowanych zazwyczaj w mieście Oia oraz Fira. W stolicy wyspy, Firze, zlokalizowane jest również popularne Muzeum Wina, gdzie mieści się wiele interesujących eksponatów związanych z winem i jego produkcją od 1660 do 1970 roku.

Spędzając wakacje na wyspie koniecznie należy się udać do Firy, która sprawia wrażenie „zawieszonej” tuż na krawędzi stromego klifu. Wąskie uliczki, charakterystyczna biała zabudowa, klimatyczne restauracyjki oraz niezapomniana przejażdżka na osiołku pozwolą przeżyć czas pełen wrażeń. Zwiedzając Firę, warto wybrać się do Muzeum Archeologicznego.

Wartą odwiedzenia miejscowością jest także Oia. W centrum miasteczka zlokalizowane jest Muzeum Morskie, gdzie przyjrzeć się można eksponatom związanym z kulturą marynistyczną.

Miłośnicy relaksu oraz życia nocnego mogą również wybrać się do Perrisy, gdzie znajduje się wiele drink barów, tawern oraz dyskotek, w których osoby preferujące nocny tryb życia mogą bawić się do wczesnych godzin porannych. Wspaniałą atrakcją zarówno dla małych, jak i tych nieco starszych turystów jest także Park Wodny z krętymi zjeżdżalniami.

Santorini – wczasy pełne wrażeń

Bajkowa Santorini zachwyca spragnionych odpoczynku turystów niezwykłym krajobrazem. Liczne atrakcje dla miłośników zwiedzania, życia nocnego oraz relaksu na plaży sprawiają, iż jest to jeden z najchętniej wybieranych greckich kierunków.

comments powered by Disqus