Teneryfa

Teneryfa to przede wszystkim zjawiskowe piękno, różnorodność i mnóstwo niesamowitych niespodzianek. Wilgotna północ z cudownymi górskimi szczytami, suchy klimat czekający na południu, gdzie można leniuchować bez końca na jednej z urokliwych plaż, czy niezwykłości przyrody to tylko początek atrakcji. Warto tu zostać dłużej, dać się ponieść panującej tu atmosferze, uroczych zakątków i po prostu wdychać magię tej wyspy.

Co warto zobaczyć na tej rajskiej wyspie?

Teneryfa to przede wszystkim cuda przyrody. Można je zaobserwować chociażby w miejscowości Los Gigantes. Czekają tu majestatyczne klify wynurzające się niejako z krystalicznie czystej wody, a sam zakątek znajduje się na miejscu, z którego spływała niegdyś lawa, gdy miała miejsce erupcja tutejszego wulkanu. Można zwiedzić również port, czy plażę z czarnym piaskiem, czyli Los Guios.

Teneryfa to także góry Teno, niezwykle malownicze i zapadające głęboko w pamięć. Nie można ich pominąć w czasie zwiedzania wyspy. Sa bowiem niezwykle magiczne (mienią się przeróżnymi odcieniami zieleni). Podczas przejazdu przez góry warto zatrzymać się także w kilku punktach widokowych.

Równie ciekawe są góry Anaga, które znajdują się w północno-wschodniej części Teneryfy. Nie są one zbyt znane, jednakże mają ciekawą historię i nadają się idealnie na trekking. Ciekawą miejscowością w tej okolicy jest niewątpliwie San Cristobal de la Laguna, czy San Andres. Warto wybrać się także na najwyższy szczyt gór Anaga, czyli Cruz de Taborno ulokowany na wysokości 1024 metrów n.p.m.

Najwyższym szczytem zaś całej wyspy, a nawet całego archipelagu Wysp Kanaryjskich jest Pico del Teide. To wulkan posiadający aż 3718 metrów n.p.m. Znajduje się w centralnej części Teneryfy wśród pięknej przyrody Parku Narodowego Canadas del Teide, który także warto zobaczyć. By dostać się do krateru natomiast należy posiadać specjalne pozwolenie.

Jedną zaś z najbardziej charakterystycznych miejscowości na wyspie jest Masca. Znajduje się ona na wysokości 600 metrów i urzeka wyjątkową fauną i florą. Można tu spacerować bez końca i choć sama wiosna nie posiada zbyt wielu zabudowań, to to, co przyciąga do tego miejsca to zapierające dech w piersiach widoki.

Pogoda oraz kiedy jechać na Teneryfę

Wyspy Kanaryjskie charakteryzują się tym, że można tu wspaniale bawić się cały rok. Pogoda jest bowiem zawsze świetna. Najlepszym miesiącem do plażowania jest niewątpliwie czerwiec – pogoda jest najbardziej pewna, a woda niezwykle ciepła.

comments powered by Disqus