Sri Lanka – egzotyczne wczasy wśród nieujarzmionej natury

Słońce, bujne tropikalne lasy oraz ciągnące się kilometrami plaże o miękkim piasku…wakacje na Sri Lance pozwolą zaczerpnąć chwili relaksu na łonie natury, wśród dzikich zwierząt oraz zapierających dech w piersiach widoków. Wczasy na magicznej wyspie, gdzie czas płynie wolniej, dostarczą mocy niezapomnianych wrażeń.

Bajkowa Sri Lanka – urlop na krańcu świata

Sri Lanka, zlokalizowana na wyspie Cejlon, na południe od Półwyspu Indyjskiego przyciąga turystów spragnionych egzotyki i błogiego wypoczynku. Gorący podrównikowy klimat zapewnia wysokie temperatury, dlatego też osoby spragnione ciepłej pogody poczują się tutaj jak w raju.

Miłośnicy przyrody przebywając na wyspie, koniecznie powinni się udać na całodniowe safari do Parku Narodowego Yala, gdzie spotkać można m.in. dzikie azjatyckie słonie, krokodyle, lamparty, bawoły, wargacze oraz wiele gatunków kolorowych ptaków.  Malowniczy krajobraz na długo pozostanie w pamięci. Ciekawą przygodą dla osób poszukujących ciszy i spokoju wśród natury może być również wyprawa do Parku Narodowego Minneriya, który został utworzony wokół sztucznych zbiorników wodnych. Obiekt położony jest na trasie wędrówki słoni, które stanowią największą atrakcję parku. Oprócz słoni występują tu ponadto żółwie, jaszczurki, 80 gatunków węży, lamparty oraz krokodyle. Pasjonatów przyrody z pewnością zafascynuje także podróż do Parku Narodowego Uda Walawe.

W trakcie urlopu na Sri Lance nie można również zapomnieć o kulturalnych atrakcjach kraju. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks pałacowy króla Kassapa w Sigiriya, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który usytuowany jest na liczącej ok. 200 m skale. Na terenie obiektu zwiedzić można muzeum z kopiami rysunków naskalnych oraz makietą góry, a także zobaczyć pozostałości po dawnym pałacu. Sri Lanka słynie też z wykutych w skale jaskiń, w których mieszczą się buddyjskie świątynie Rock Temple, pochodzące z I w p. n.e. Kompleks tworzą m.in. Świątynia Króla Bóstw, Świątynia Wielkiego Króla, Wielka Nowa Świątynia, Zachodnia Jaskinia oraz Druga Nowa Jaskinia. Wnętrza grot ozdobione są zaś przepięknymi malowidłami ściennymi w intensywnych kolorach oraz ponad 150 statuetkami Buddy.

Malownicza Sri Lanka kusi również bajkowymi plażami o jasnym, mieniącym się w blasku słońca piasku. Jedną z najpiękniejszych jest egzotyczna Rekawa Beach w okolicach Tangalle, która swoją popularność zyskała dzięki olbrzymim żółwiom składającym tutaj swoje jaja. Zwierzęta znajdują się pod ochroną organizacji Turtle Conservation Project. W 2004 r. miało tu miejsce wielkie tsunami, którego ślady widoczne są do dzisiaj.

Sri Lanka – niezwykła podróż do bram raju

Dzikie słonie przemierzające bujne połacie sawanny, zielone lasy równikowe oraz długie piaszczyste plaże z palmami kokosowymi tworzą urzekający krajobraz Sri Lanki. Dzięki wypoczynkowi wśród nieujarzmionej natury oraz wizycie w buddyjskich świątyniach Rock Temple czy kompleksie pałacowym w Sigiriya można poczuć prawdziwy klimat Cejlonu i zbliżyć się do jego wspaniałej bogatej kultury.

comments powered by Disqus