Mykonos

Mykonos jest jedną z greckich wysp należących do archipelagu Cyklady. Znajduje się ona na Morzu Egejskim pomiędzy takimi wyspami jak Tinos, Naksos, Paros oraz Siros. Mykonos posiada dobrze rozwiniętą bazę rekreacyjną oraz turystyczną. Ma kosmopolityczny charakter, a najwyższy szczyt ma 341 metrów n.p.m.

Głównym miastem na wyspie jest Mykonos, które składa się z wielu białych domków z czerwonymi dachami. Okiennice są bogato ukwiecone, co dodaje im uroku. Szczególnie interesujące okażą się zapewne stare budowle oraz wielowiekowe eksponaty muzealne, jeszcze z epoki mykeńskiej.

mykonos3

Odpocząć można na plażach, pełnych gorącego słońca i niezapomnianych widoków. Cudownie ciepła i czysta woda zachęca do kąpieli oraz do ochłodzenia się po penetrowaniu wyspy. To także raj dla miłośników sportów wodnych. Mykonos jest także bardzo otwarte na turystów, to najchętniej odwiedzane miejsce przez homoseksualistów, bowiem ludzie są tu życzliwie usposobieni i ciekawi świata.

Będąc na wyspie koniecznie trzeba zobaczyć oficjalna maskotkę Mykonos, czyli pelikany. Są one oswojone z ludźmi, przychodzą chętnie po to, by otrzymać coś do jedzenia, a obcowanie z nimi to rzadko spotykana atrakcja.

Mykonos to także ciekawe zabytki. Warto zobaczyć Paraportiani – najczęściej fotografowany kościół w Grecji. Całość tego miejsca obejmuje w rzeczywistości pięć kościołów, które przez wieki połączyły się w jeden. Nie można zapomnieć również o XVI-wiecznych wiatrakach, które są charakterystycznym elementem krajobrazu wyspy.

Ciekawą dzielnicą Mykonos jest niewątpliwie Alefkandhra, którą nazywa się też Małą Wenecją. Część budynków mieszkalnych, które się tam znajdują stoi bezpośrednio na wodzie. To niezapomniany widok, niczym ilustracja w bajce dla dzieci. Na północno-zachodnim cyplu natomiast latarnia morska Armenistis, która ma aż 19 metrów wysokości.

mukonos2

Wybierając się na Mykonos nie trzeba martwić się szczepieniami. Walutą obowiązującą jest euro. To wyspa pełna niespodzianek, na której można cudownie wypocząć i nacieszyć się słońcem.

comments powered by Disqus