Tag Archives: Wyspy Kanaryjskie

La Gomera

La Gomera to przepiękna wyspa pełna skarbów ulokowana na Wyspach Kanaryjskich. Jedna z najmniejszych w całym archipelagu potrafi oczarować wspaniałymi widokami, pięknymi klifami, które niejako wyrastają z krystalicznie czystych wód oceanu oraz niesamowitą roślinnością. Poza tym wąwozy, wulkaniczne szczyty czy urocze domki na wzgórzach tylko czekają tu na odkrycie..
more info No comments

Teneryfa

Teneryfa to przede wszystkim zjawiskowe piękno, różnorodność i mnóstwo niesamowitych niespodzianek. Wilgotna północ z cudownymi górskimi szczytami, suchy klimat czekający na południu, gdzie można leniuchować bez końca na jednej z urokliwych plaż, czy niezwykłości przyrody to tylko początek atrakcji. Warto tu zostać dłużej, dać się ponieść panującej tu atmosferze, uroczych zakątków i po prostu wdychać magię tej wyspy..
more info No comments

El Hierro

Najmniejsza spośród archipelagu Wysp Kanaryjskich, El Hierro, przyciąga malowniczym i niezwykle zróżnicowanym krajobrazem, bogatą przyrodą oraz zacisznymi miejscami, gdzie chwilę spokoju odnajdą osoby, pragnące spędzić swój urlop z dala od popularnych turystycznych miejscowości..
more info No comments

La Palma

Położona w archipelagu Wysp Kanaryjskich La Palma zachwyca bogactwem krajobrazu, na który składają się piaszczyste lecz czarne plaże; przejrzysta i krystalicznie czysta woda oraz budzące poczucie grozy stożki wulkaniczne. La Palma – kiedy jechać, co zobaczyć na miejscu La Palma to wysepka, gwarantująca idealny klimat do wypoczynku przez cały rok. Dzięki zimnej oceanicznej wodzie po jej lewej stronie nie jest tutaj tak duszno i gorąco, jak na położonym nieopodal kontynencie afrykańskim. Północno wschodnie prądy Oceanu Atlantyckiego zapewniają ochłodzenie i temperatury rzędu 22-25°C. „Zielona Wyspa” posiada wiele interesujących miejsc do biernego wypoczynku na plaży. Należy wspomnieć, iż cały jej teren został wpisany na listę UNESCO jako Rezerwat Biosfery. Na obszarze La Palmy występują naturalne wulkaniczne baseny oraz plaże o czarnym piasku. Pięć z nich zostało odznaczonych Błękitną Flagą. Są to: Bajamar, Puerto Naos, Playa del Puerto Tazacorte, Los Cancajos oraz Charco Verde. Na tropie piaszczystych plaż i wulkanicznego krajobrazu Przebywając na.
more info No comments

Fuerteventura

Słońce, rozległe piaszczyste plaże i przejrzysta woda Oceanu Atlantyckiego… magiczna Fuerteventura potrafi oczarować każdego turystę, który pragnie spędzić swój wymarzony urlop w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Mimo iż jej krajobraz jest nieco monotonny, ciepły klimat, złoty piasek, lazur wody i gościnność tubylców sprawiają, iż należąca do Archipelagu Wysp Kanaryjskich Fuerteventura zapewni moc wrażeń i niezapomnianych emocji. Sezon turystyczny i piękna pogoda trwa tu cały rok. Miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli z całą pewnością powinni się udać na przepiękną plażę Playa de Sotavento de Jandia, która kusi drobnym białym piaskiem, mieniącym się w słońcu oraz idealnymi warunkami do uprawiania windsurfingu. Występujące tutaj silne wiatry przyczyniły się nawet do tego, iż co roku w lipcu na Playa de Sotavento de Jandia organizowane są zawody międzynarodowe, wliczane do „Windsurf World Cup”. Osoby pragnące spędzić swój urlop na aktywnym zwiedzaniu podczas pobytu na Fuerteventurze powinny się udać do przepięknego miasteczka portowego Puerto del.
more info No comments