Tag Archives: Grecja

Wczasy na Santorini

Malownicza wysepka Santorini, położona w niewielkim archipelagu Cykladów, na Morzu Egejskim to jeden z najchętniej wybieranych greckich kierunków na wczasy. Śnieżnobiała zabudowa kontrastująca z błękitem morza i czarnymi zboczami wulkanicznymi zapiera dech w piersiach. Zabytkowe miasteczka, bogata grecka kultura oraz historia wyspy pozwolą przeżyć pełen wrażeń urlop..
more info No comments

Kos

Gercka wyspa Kos położona jest na Morzu Egejskim, w archipelagu Dodekanezu. Od Grecji kontynentalnej dzieli ją jednak spora odległość, znajduje się ona bowiem tuż u wybrzeża Turcji. Sezon turystyczny trwa tutaj od kwietnia do października, a najlepszymi miesiącami na podróż są: maj, wrzesień oraz październik, gdy temperatura oscyluje w granicach 25-30 stopni. W czerwcu, lipcu oraz sierpniu słupek rtęci może sięgnąć nawet czterdziestej kreski. Miłośnicy słonecznych kąpieli powinni pomyśleć o spędzeniu urlopu w południowej części Kos, gdzie rajskie piaszczyste plaże znajdują się bardzo blisko siebie. Najbardziej popularnymi wśród turystów są bez wątpienia: Paradise Beach oraz Camel Beach, jednak osoby, pragnące zaznać chwili spokoju i relaksu w zacisznych i bardziej odosobnionych zatoczkach, również znajdą tutaj coś dla siebie. Miasto Kos (http://bit.ly/17PnrnQ), stanowiące stolicę wyspy, przyciąga starożytnymi ruinami amfiteatru i pozostałościami po miejskiej zabudowie. Znajdują się one w centrum miejscowości, dlatego też otoczone są wieloma domami. Kos zachwyca także przepięknym, malowniczym portem,.
more info No comments

Thassos

Położona na północy Morza Egejskiego grecka wyspa Thassos to raj dla miłośników zażywania słonecznych kąpieli i sportów wodnych, pragnących odnaleźć chwilę spokoju i wytchnienia w jednym z najpiękniejszych zakątków Europy. Nie jest tak często odwiedzana przez podróżnych jak polecane wyspy na wakacje: Kreta, Rodos czy Korfu. Ze względu na porastające ją lasy i liczne gaje oliwne bywa nazywana Zielonym Diamentem. Stolicą wyspy jest miasto o tej samej nazwie. W Thassos (inaczej Limenas) miłośnicy zwiedzania odnajdą teatr antyczny z V w. p.n.e. (latem odbywają się w nim inscenizacje antycznych dramatów) oraz muzeum archeologiczne, posiadające zbiory ceramiki, biżuterii i przedmioty codziennego użytku. Na uwagę zasługuje również starożytna Agora, która IV w. p.n.e. pełniła funkcję ważnego centrum kulturalno-handlowego. Znajdują się tutaj liczne świątynie greckich bogów. Osoby szukające mocnych wrażeń i pragnące poddać się wirowi przygód z całą pewnością zadowoli podróż do wioski Theologos, jednej z najstarszych na wyspie, która stanowiła kiedyś jej stolicę.
more info No comments

Zakynthos

Błękit morza, słońce, bajkowe widoki i moc niezapomnianych wrażeń… Wczasy na greckiej wyspie Zakynthos, położonej na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu, dostarczą wspaniałych przeżyć, pozwolą zrelaksować się wśród malowniczego, pełnego egzotyki krajobrazu i bliżej poznać bogatą grecką kulturę. Na wakacje najlepiej się tu wybrać w okresie do czerwca lub od połowy września, gdy temperatura jest wysoka, lecz nie panują jeszcze doskwierające upały, charakterystyczne dla lipca i sierpnia. Ze względu na występowanie na tutaj miejsc lęgowych żółwi Carreta Carreta Zakynthos często nazywana jest również wyspą żółwi, które spotkać można w zatoce Laganas, na plaży Garakas. Jedna z największych atrakcji wśród turystów to bez wątpienia Zatoka Wraku, uchodząca za symbol Zakynthos. Piaszczysta plaża, strome skały i błękit morza stwarzają idealne warunki do relaksu. W zatoce zobaczyć można wrak statku, który w latach 60. XX w. osiadł na mieliźnie, przewożąc ładunek tytoniu. Zwiedzając północną część wyspy warto się z koli wybrać do.
more info No comments

Santorini

Pełna wspaniałych widoków Santorini, położona na Morzu Egejskim zachęca do tego, by odkryć jej niesamowite atuty. To właściwie część wierzchołka wulkanu, którego resztę pokrywa morze. Miasta położone na stromych zboczach wyspy pięknie się prezentują dzięki białej architekturze, a zachwycający klifowy krajobraz dodatkowo ubarwia malowniczą Santorini. Najlepszą porą, by odwiedzić to wyjątkowe miejsce są miesiące od maja do końca września. Temperatura nie spada tu poniżej 25 stopni Celsjusza, a niebo jest czyste i pełne słońca. Miłośnicy żeglarstwa oraz windsurfingu będą się tu czuli jak w raju, bowiem wiatr jest tu idealny do uprawiania tych sportów. Najwyżej położoną wioską na wyspie jest Pirgos. Można tu przechadzać się po uroczych ulicach, zwiedzić plac obrośnięty drzewami oraz znajdujący się tuż obok kościół, hotel  Relais et Châteaux i muzeum sztuki bizantyjskiej. Warto wybrać się około 4 kilometry na wschód od wioski, bowiem znajduje się tu klasztor Profitis Ilias, którego początki sięgają roku 1711. Położony jest.
more info No comments