Tag Archives: Baleary

Majorka

Majorka, malownicza hiszpańska wyspa, największa spośród archipelagu Balearów, przyciąga spragnionych błogiego relaksu turystów słoneczną pogodą, otwartą kulturą mieszkańców, rajskimi piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą i ciepłą wodą Morza Śródziemnego. Wczasy na Majorce to doskonała okazja do relaksu zarówno dla miłośników biernego wypoczynku, jak i aktywnych pasjonatów zwiedzania..
more info No comments

Ibiza

Hiszpańska Ibiza przyciąga przede wszystkim miłośników życia nocnego, jednak muzyka elektroniczna i światowej sławy DJ-e to tylko nieliczne z atrakcji, jakie oferuje malownicza, tętniąca życiem wyspa. Chwili spokoju i relaksu mogą tu również zaznać osoby preferujące bierny wypoczynek na łonie natury..
more info No comments

Minorka

Minorka to paleta pełna zieleni, iskrząca, druga co do wielkości wyspa Balearów. Jej część południowa jest wapienna i płaska, natomiast część północna jest pofałdowana i zbudowana z piaskowca. Uroku dodają jej pojedyncze białe domki ukryte w głębi oraz gdzieniegdzie malownicze wioski. Dodatkowymi atutami są piękne plaże, barwna historia, pozostałości po Anglikach, Maurach, Turkach i Rzymianach, a także czerwone wino. Ciekawymi atrakcjami na Minorce są rzadkie kamienne monumenty, są to pozostałości osad talayotyckich z epoki brązu. W kształcie litery T o wysokości 4 metrów to „taule” – uznawane za ogromne ołtarze. Wyższe od nich „alayoty”, stożkowate wieże sięgają od 5 do 10 metrów i według niektórych mogły być one wieżami obserwacyjnymi lub też siedzibami władców. Jedne z kamiennych monumentów nazwane „navety” przypominają swoim kształtem łódź i mogły służyć za kostnice. Najstarsze zaś i najlepiej zachowane kamienne pozostałości to Talati de Dalt sprzed 3 tysięcy lat. Warto odwiedzić Mao, zaściankowe miasteczko, które.
more info No comments