Tag Archives: Azja

Sri Lanka – egzotyczne wczasy wśród nieujarzmionej natury

Słońce, bujne tropikalne lasy oraz ciągnące się kilometrami plaże o miękkim piasku…wakacje na Sri Lance pozwolą zaczerpnąć chwili relaksu na łonie natury, wśród dzikich zwierząt oraz zapierających dech w piersiach widoków. Wczasy na magicznej wyspie, gdzie czas płynie wolniej, dostarczą mocy niezapomnianych wrażeń..
more info No comments

Phuket

Wyspa Phuket to jeden z najbardziej znanych regionów wypoczynkowych w całej Azji, należy ona do Tajlandii i zajmuje 539 km2. Zachwycają tu cudowne plaże, które ulokowane są w większych i mniejszych zatoczkach, tropikalna, bujna roślinność, wysepki oraz jedne z najpiękniejszych widoków na  ziemi. Czysta, lazurowa woda zachęca do kąpieli a wspaniałe rafy koralowe do tego, by się w nich zanurzyć. Niesamowitym miejscem na Phuket jest niewątpliwie park rozrywki Fanta Sea, w którym można zapoznać się z bogactwem kulturowym Tajlandii oraz znakomicie się bawić. Warto zobaczyć Pałac Słoni, w którym znajdują się kamienne pomniki tych dostojnych zwierząt ustawionych z przodu pałacu. Wewnątrz zaś odbywają się pokazy sztucznych ogni, imprezy, koncerty, a także występy iluzjonistów oraz akrobatów. W innej części parku – Carnival Village znajduje się wiele sklepów, pełnych biżuterii, jedwabiu, czy wyrobów rzemieślniczych. Warto także zajrzeć do Tygrysiej Przygody, pełnej tajskich legend oraz mitów. Najważniejszą ze świątyń znajdujących się w prowincji.
more info Comments are closed

Malediwy

Malediwy znajdują się nad Oceanem Indyjskim, składają się z ponad 1200 wysp, z czego tylko 200 jest zamieszkałych. Wyspy te mają charakter powulkaniczny, a cały archipelag zajmuję około 800 kilometrów długości i 100 kilometrów szerokości. Panuje tu klimat tropikalny monsunowy, a średnia roczna temperatura wynosi aż 27 stopni, jest to więc idealne miejsce dla tych, którzy kochają grzać się na słońcu. Malediwy są krajem muzułmańskim, a ich stolicą jest wyspa Male. Cały archipelag jest uważany za miejsce spokojne, w którym nie są potrzebne żadne ochronne szczepienia. Nie trzeba także posiadać wizy, a co ciekawe wysepki są tak małe, że prawie nie występuje tu ruch samochodowy. Przywożenie alkoholu jest zabronione, a kupić i spożywać można go jedynie w hotelach. Warto pamiętać o odpowiednim nakryciu oraz o tym, że łamanie lokalnych praw jest tutaj surowo karane. Jednakże dostosowując się do tutejszych reguł nie jest się narażonym na nieprzyjemności i spokojnie można korzystać.
more info No comments