Malediwy

Malediwy znajdują się nad Oceanem Indyjskim, składają się z ponad 1200 wysp, z czego tylko 200 jest zamieszkałych. Wyspy te mają charakter powulkaniczny, a cały archipelag zajmuję około 800 kilometrów długości i 100 kilometrów szerokości. Panuje tu klimat tropikalny monsunowy, a średnia roczna temperatura wynosi aż 27 stopni, jest to więc idealne miejsce dla tych, którzy kochają grzać się na słońcu.

Malediwy są krajem muzułmańskim, a ich stolicą jest wyspa Male. Cały archipelag jest uważany za miejsce spokojne, w którym nie są potrzebne żadne ochronne szczepienia. Nie trzeba także posiadać wizy, a co ciekawe wysepki są tak małe, że prawie nie występuje tu ruch samochodowy. Przywożenie alkoholu jest zabronione, a kupić i spożywać można go jedynie w hotelach.

Warto pamiętać o odpowiednim nakryciu oraz o tym, że łamanie lokalnych praw jest tutaj surowo karane. Jednakże dostosowując się do tutejszych reguł nie jest się narażonym na nieprzyjemności i spokojnie można korzystać z zachwycających krajobrazów i atrakcji.

malediwy3

W archipelagu tym można bez końca podziwiać białe piaski, błękitne przejrzyste morze, którego dno widać nawet daleko od brzegu, czy palmy. W Male czeka najwięcej klubów i barów, zabytkowe meczety oraz pałac sułtana z XIX wieku, pełen przepychu i bogactwa. Ruiny świątyń buddyjskich czekają zaś w południowej części Atolu Nilandhoo.

Na Malediwach znajduje się także pierwsza na świecie podwodna restauracja . Nosi ona nazwę ITHAA, co oznacza perłę. Można ją znaleźć na Conrad Maldives Rangali Island, a stworzenie jej kosztowało około 5 milionów dolarów. Restauracja znajduje się 5 metrów poniżej poziomu morza. Zachwycają żywe rafy koralowe, które ją otaczają oraz różnorodność podwodnego świata. Dach i ściany restauracji są wykonane z przezroczystego akrylu. Rozciągają się one w kształt łuku. Całość natomiast przypomina gigantyczne akwarium. Co ciekawe, gdyby przez ocieplenie klimatu Malediwy zostały całkowicie zalane, wtedy jedynie restauracja pozostałaby jako nienaruszone miejsce w tej okolicy.

comments powered by Disqus