Majorka

Majorka, malownicza hiszpańska wyspa, największa spośród archipelagu Balearów, przyciąga spragnionych błogiego relaksu turystów słoneczną pogodą, otwartą kulturą mieszkańców, rajskimi piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą i ciepłą wodą Morza Śródziemnego. Wczasy na Majorce to doskonała okazja do relaksu zarówno dla miłośników biernego wypoczynku, jak i aktywnych pasjonatów zwiedzania.

Majorka – atrakcje wyspy. Co zwiedzić na miejscu?

Spędzając wczasy na Majorce koniecznie należy się wybrać do stolicy wyspy, tętniącego życiem miasta Palma de Mallorca, które zostało założone przez Rzymian w 123 r. p.n.e. Dziś miejscowość wywiera wrażenie na turystach m.in. dzięki przepięknej, zaprojektowanej przez Antonio Gaudíego katedrze La Seu, która zachwyca nieco surową gotycką architekturą oraz urzekającymi witrażowymi rozetami. Podczas spaceru po mieście warto także wybrać się na starówkę z wąskimi klimatycznymi uliczkami oraz do średniowiecznego zamku Bellver, wzniesionego w  XV w. Na uwagę zasługuje także pałac Almudaina z XIII w., gdzie znajduje się muzeum marynarki wojennej.

Wspaniałą przygodą, dla miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury i zapierających dech w piersiach krajobrazów, może się zaś okazać wycieczka do Valldemossy, którą otaczają palmy, drzewa cytrynowe oraz pola z drzewami pomarańczowymi. Ciekawostkę może stanowić fakt, iż w 1836 r. do klasztoru kartuzów w Valldemossie przeprowadził się Fryderyk Chopin wraz z żoną i dwójką jej dzieci. W klasztorze, w którym mieszkał słynny kompozytor urządzono muzealną wystawę z pamiątkami po artyście.

Osoby spragnione wypoczynku wśród bajkowych widoków powinny natomiast zawitać do Sa Calobra. Prowadzi do niej malownicza kręta droga, wiodąca przez góry. Kameralna zatoczka z krystalicznie czystą wodą o urzekającym szafirowym kolorze, dwie niewielkie plaże oraz wąwóz Torrent de Pareis cieszą się sporą popularnością wśród turystów. Osoby preferujące bierny wypoczynek jak w raju poczują się również wypoczywając w Cala Figuera.

Majorka – wczasy pełne relaksu

Niezwykła Majorka urzeka egzotyczną Valldemosą, szafirową zatoką Sa Calobra oraz pełnym zabytków miastem Palma de Mallorca. Urlop na wyspie to doskonała okazja do zaczerpnięcia chwili relaksu w zapierającym dech w piersiach otoczeniu oraz poznaniu otwartej kultury mieszkańców wyspy. Wczasy  na Majorce dostarczą mocy niezapomnianych wrażeń.

comments powered by Disqus