Madagaskar

Madagaskar to pełna ciekawych perełek wyspa ulokowana u wybrzeży Afryki. Otoczona rafami koralowymi idealnie nadaje się na wspaniałe wakacje dla miłośników nurkowania – ale nie tylko. „Wyspa Lemurów” to także genialna propozycja dla tych osób, które cenią sobie różnorodność fauny i flory, świetną pogodę oraz mnóstwo atrakcji. Tutejsze gleby mają odcień maków, dlatego też Madagaskar bywa nazywany również „Wyspą Czerwoną”.

Najciekawsze miasta Madagaskaru

Będąc na Madagaskarze warto odwiedzić Antsirabe, niezwykłe miasto ulokowane na wysokościach. Jest ono trzecie pod względem wielkości na wyspie, a jego nazwa oznacza „miejsce, gdzie jest sól”. Noce są tu nieco bardziej chłodne niż w innych zakątkach, a klimat ostrzejszy. Stworzone w 1872 roku jak uzdrowisko po dziś dzień zachwyca gorącymi źródłami, których temperatura sięga do 52 stopni Celsjusza oraz niezwykłymi francuskimi kamieniczkami.

Pięknym miastem jest również Toamasina stanowiąca największy port w kraju. Niedawno odbudowane (po stratach, które poniosło w wyniku huraganu) łączy w sobie styl kolonialny i nowoczesny, co jest niewątpliwie ciekawą mieszanką. Warto odwiedzić tutejsze targowisko, zakupić pachnące przyprawy czy pospacerować wśród zabytkowych budynków. Na turystów czekają tu również interesujące muzea i Wielki Meczet.

Madagaskar to także Majunga, miasto z muzułmańskimi tradycjami. To Arabowie bowiem założyli je w 1700 roku i wciąż widać tu ich wpływy, zdobienia na budynkach czy liczne meczety. Niezwykłą atrakcją tego zakątku są piękne baobaby. Jeden z nich ma 15 metrów i prawdopodobnie aż tysiąc lat, jednocześnie stanowi on symbol tego miasta i jest nośnikiem wielu tutejszych legend. Będąc w Majunga nie sposób pominąć spaceru po promenadzie oraz odwiedzenia piaszczystej plaży. Niedaleko miasta czeka zaś cudowne jezioro Mangatsa oraz intrygująca formacja skalna Cirque Rouge obfitująca w barwne refleksy.

Cudowne zakątki, które trzeba zobaczyć, poczuć i poznać

Oprócz ciekawych miast Madagaskar to oczywiście także piękno natury i mnóstwo przyrodniczych perełek. Jedną z nich jest niewątpliwie Kanał Pangalanes. Ma on aż 600 kilometrów długości i zachwyca systemem jezior czy też terenami wokół. Lasy otaczające ten zakątek, rzeki i kanały wspaniale ukazują piękno tutejszej przyrody.

Warto również zobaczyć pełne dzikich gatunków zwierząt Lac Alaotra. Jezioro to jest największym na całej wyspie. Niedaleko niego zaś można podziwiać wodospad Manningory sięgający 90 metrów. Nie sposób też pominąć jaskini Anjohibe czy też nie zatrzymać się chociażby na parę godzin w niezwykłym raju dla miłośników plażowania, czyli archipelagu Nosy Be. To jednak dopiero początek atrakcji, bowiem Madagaskar ma ich o wiele więcej.

Wakacje w tej części świata to gwarancja wspaniałej zabawy i mnóstwa wrażeń. Wspaniała pogoda, niezwykle zjawiskowe miejsca i piękno tutejszych metropolii robi wrażenie. Madagaskar ma swój własny, nieodparty urok, który kusi, by pozostać tu jak najdłużej.. Odpoczywać i cieszyć się życiem. W jego różnorodności i pięknie.

comments powered by Disqus