Lanzarote

Lanzarote to jedna z Wysp Kanaryjskich, na której panuje suchy, łagodny klimat. Większość  krajobrazu zajmują wulkaniczne stożki, zastygła lawa. Dzikość tego miejsca jest ważna dla władz, które starają się, by wyspa nie zaczęła przypominać blokowisk, a jej dziewiczy charakter mógł być nadal podziwiany przez turystów.

Na Lanzarote można wybrać się o każdej porze roku, bowiem słonecznie jest tu cały czas. Dzięki wiatrom pasatowym odwiedzający mogą cieszyć się rześkim, pełnym jodu powietrzem. Lokalizacja wyspy sprawia, że to idealne miejsce do nurkowania, kitesurfingu czy windsurfingu.

Warto zobaczyć Arrecifę – stolicę Lanzarote. Pośród białej zabudowy kryją się urocze zaułki, a rafa koralowa ukryta w głębinach zachwyca tych, którzy zanurkują, by ją odkryć. Na placu Plaza de las Palmas znajduje się XVII/XVIII wieczny kościół pod wezwaniem św. Genezjusza, a dalej zabytkowy ratusz, czy też Muzeum Sztuki Współczesnej. Będąc w tym niezwykłym miejscu warto również wybrać się na spacer po pięknej nadmorskiej promenadzie oraz zrelaksować się na największej oraz najczystszej z plaż na wyspie – Playa del Reducto.

Na Lanzarote znajduje się także punkt widokowy, z którego rozciąga się zachwycający widok na przesmyk Rio. Punk ten ma aż 480 metrów n.p.m i stanowi niezapomnianą atrakcję dla każdego, kto tu dotrze.

lanzarote

Na wschodnim oraz południowym wybrzeżu natomiast czekają piękne plaże, choć i z drugiej strony wyspy jest ich bez liku. Każda jest wyjątkowa i zapewnia malownicze widoki. Na północnym wybrzeżu czeka Playa de Famara, obok warzelni soli Playa del Risco, warto zobaczyć także plażę El Cable, Playa Quemada, czy też Playa de las Conchas.

Niezwykłym miejscem na Lanzarote jest niewątpliwie Park Narodowy Timanfaja, który mieni się ciemną czerwienią, brązami, szarością i czernią. Symbolem parku jest diabeł, a widok jest naprawdę niesamowity.

Wybierając się na Lanzarote wystarczy posiadać dowód osobisty, żadne szczepienia natomiast nie są wymagane. Obowiązującą walutą jest euro, warto także pamiętać o przesunięcie zegarka o godzinę wstecz. Piękna księżycowa wyspa czeka tylko na odkrycie.

comments powered by Disqus