La Gomera

La Gomera to przepiękna wyspa pełna skarbów ulokowana na Wyspach Kanaryjskich. Jedna z najmniejszych w całym archipelagu potrafi oczarować wspaniałymi widokami, pięknymi klifami, które niejako wyrastają z krystalicznie czystych wód oceanu oraz niesamowitą roślinnością. Poza tym wąwozy, wulkaniczne szczyty czy urocze domki na wzgórzach tylko czekają tu na odkrycie.

Miejsca warte znalezienia i pobycia w nich dłużej na wyspie cudów

La Gomera zachwyca nie tylko pięknem przyrody, ciszą i spokojem, lecz również wspaniałymi wytworami człowieka – kolorowymi miastami, w których można się zgubić, wspaniałymi zabytkami czy miejscami, w których snują się różnorakie opowieści.

Stolicą wyspy jest San Sebastian de la Gomera, w którym warto zostać na dłużej, zwłaszcza, że można się tutaj zrelaksować i odpocząć od hałasu. Czeka tutaj muzeum. Najstarszy kościół na wyspie znajduje się zaś w miasteczku Las Poyatas. Warto także przejść się ulicami Pablo de Agulo, które zachwyca różnorodnością barw oraz wybrać się na punkt widokowy w Los Rogues, A to dopiero początek niespodzianek.

Przepiękne zjawiska przyrody i cisza, która ukoi zmysły

La Gomera jest miejscem idealnym dla miłośników natury, na których czeka tutaj Park Narodowy Garajonay mogący pochwalić się największym na świecie lasem wawrzynowym oraz aż 1000 gatunków bezkręgowców. Park ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w 1986 roku.

Na La Gomerze charakterystyczne jest to, że im bardziej podąża się w głąb wyspy tym jest wyżej. Ta niezwykła hiszpańska perełka bowiem jest w rzeczywistości wulkanem. W zależności od miejsca, w którym się przebywa zaś można podziwiać zupełnie inną roślinność.

La Gomera to wyspa dla osób ceniących sobie spokój i relaks wśród pięknych plaż. Dodatkowym atutem są cudowne wytwory rąk ludzkich i przepiękna natura. Każdy, kto się tutaj znajdzie szybko zakocha się w tym magicznym miejscu, które ma wiele twarzy i jednocześnie potrafi oczarować tak prostymi rzeczami jak zieleń traw czy błękit nieba.

comments powered by Disqus