Korsyka

Korsyka to wyspa ulokowana na Morzu Śródziemnym, a dokładniej na zachód od Włoch oraz na południowy wschód od wybrzeży Francji, do której – jako odrębny region – należy. Zakątek ten jest niezwykły i zarazem nieco nieprzystępny. Korsyka nazywana jest także, nie bez powodu, Wyspą Piękna, bowiem cała jest skąpana w słońcu, pełna malowniczych miasteczek i wsi, a także zielonych lasów kasztanowca.

Najlepiej wybrać się tutaj wiosną oraz jesienią, bowiem wtedy Korsyka zachwyca różnorodnością barw i zapachów. Temperatury są nieco niższe, więc jest mniej upalnie, a pogoda zawsze dopisuje. Nie trzeba też obawiać się tłumów, bowiem poza sezonem Korsykę odwiedza nieco mniej turystów. Ceny również są niższe.

Korsyka czaruje ilością miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest niewątpliwie przylądek Cap Corse. Czeka tutaj piękny port ulokowany w wiosce Erbalunga, niezwykłe wybrzeże pełne interesujących wież a także winnice w Patrimonio, w których można spróbować najlepszych win na całej wyspie.

Warto również odwiedzić urokliwy port Saint-Florent pełen zacumowanych łodzi oraz pięknych domków, a następnie udać się na niezwykle malowniczą piaszczystą plaże Saleccia. Można tu cudownie odpocząć wśród ciepłych promieni słońca i krystalicznie czystej wody.

Korsyka czaruje także rzymskim miastem Calvi oraz Rezerwatem Naturalnym Scandola, do którego najlepiej udać się tuż po zwiedzaniu atrakcji pierwszej. Rezerwat urzeka pięknem przyrody i niezwykłym spokojem.

W południowej części wyspy jednym z najbardziej malowniczych miejsc jest niewątpliwie  Bonifacio. Miasto to zwrócone jest w stronę Sardynii i po części zbudowane na wapiennym klifie. Można tu cudownie odpocząć spacerując po parkach i uliczkach a także zwiedzając Schody Króla Aragonii czy też okolice portu.

Korsyka czaruje także wieloma wspaniałymi plażami. Warto odwiedzić chociażby plażę Folacci, Acciaro i Palombaggia, które przypominają swoim pięknem rajski krajobraz, a także plaże w zatoce Golf de Pinarellu. Urzekające plaże znajdują się również w północnej części zatoki Golfe de Porto Vecchio/Golfo di Sogno i w wielu innych miejscach, bowiem jest ich tu naprawdę wiele. Można tu odpoczywać leżakując cały dzień lub też korzystając z bogatej oferty sportów wodnych.

comments powered by Disqus