Aruba

Białe piaszczyste plaże, lazurowa woda i zapierające dech w piersiach widoki…niewielka wyspa Aruba, należąca do archipelagu Antyli Małych, to idealne miejsce na spokojne wczasy dla miłośników relaksu. Stanowiąca terytorium zależne Holandii wyspa przyciąga idealną pogodą przez cały rok oraz licznymi atrakcjami turystycznymi.

Aruba – jak się dostać, kiedy lecieć, co warto zobaczyć na miejscu?

Osoby, pragnące spędzić swój wymarzony urlop na Arubie, mogą dostać się na wyspę samolotem holenderskich linii lotniczych KLM. Podniebne podróże odbywają się z Amsterdamu. Polskie lotniska nie oferują bezpośrednich połączeń na Arubę, jednak  port lotniczy w Krakowie oraz Warszawie zapewnia transport na wyspę z przesiadką w holenderskiej stolicy. Piękna pogoda, utrzymująca się na Arubie cały rok, sprawia iż jest to dokonały kierunek na wczasy o dowolnej porze. Panuje tu klimat równikowy, deszcz pada niezwykle rzadko, a średnia roczna temperatura wynosi ok. 30 stopni Celsjusza.

Jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie jest Malmok Beach, która oprócz jasnego piasku i przejrzystej wody oferuje również wspaniałą rafę koralową. Na uwagę zasługuje także Eagle Beach oraz, położona w zatoce, na południu Aruby, Baby Beach. Osoby szukające ciszy i spokoju, w zapierającym dech w piersiach otoczeniu, z pewnością zainteresuje też naturalny basen (conchi) uformowany przez wulkaniczne skały Aruby, gdzie amatorzy eksplorowania podwodnego świata odkryją bogate życie morskie. Niezwykłą atrakcją dla pasjonatów badania podwodnych głębin jest też nurkowanie z akwalungiem w poszukiwaniu zatopionych wraków, których na Arubie jest aż siedem (dwa samoloty oraz pięć statków). Urlop na wyspie o także wspaniała okazja do obserwacji niezwykle pięknych flamingów, które można spotkać tylko w jednym miejscu: na prywatnej wysepce Renaissance Island, stanowiącej własność hotelu Renaissance Aruba Resort&Casino. Aby tutaj dotrzeć należy wykupić całodniową wycieczkę (koszt ok. 100 $) lub zdecydować się na pobyt w hotelu. Oprócz flamingów na wyspie żyją także iguany, a osoby uprawiające snorkeling spotkają pod wodą m.in. papugoryby, ośmiornice oraz skrzydlice. Ciekawą przygodą może być również wycieczka w interior. Aż 20% Aruby objętych jest terenem Parku Narodowego Arikok, który zachwyca wulkanicznym wybrzeżem, dziką nieujarzmioną naturą oraz licznymi kaktusami. Miłośników ciekawej architektury z pewnością zafascynuje natomiast wycieczka do Oranjestad, stolicy wyspy, gdzie przyjrzeć się można charakterystycznym holenderskim budowlom pomalowanym w żywe karaibskie kolory.

Wczasy na Arubie – karaibska przygoda dla żądnych wrażeń

Urlop na Arubie to doskonała propozycja dla osób spragnionych relaksu w bajkowym otoczeniu, na białych plażach, wśród palm i poszarpanych stromych skał. Moc przygód znajdą tu także pasjonaci przyrody wyruszający na spotkanie z egzotycznymi zwierzętami oraz amatorzy snorkelingu i nurkowania głębinowego.

comments powered by Disqus